Aranżacyjna spójność dzięki dodatkom dekoracyjnym


Mogłoby się wydawać, że dekoracje do domu są mało istotne i nie mają zbyt dużego wpływu na wystrój wnętrza, ale w praktyce wygląda to jednak zupełnie inaczej. Jeśli ktoś chce zmienić dotychczasową aranżację i to bez przeprowadzenia remontu, to wystarczy wprowadzić odpowiednie dodatki. Są one mile widziane w każdym pomieszczeniu, niezależnie od jego przeznaczenia. Podnoszą walory zarówno użytkowe, jak i estetyczne. Dekoracje do domu to coś więcej niż tylko wazon, obraz na ścianie czy lustro. Możliwości jest wiele. Przy wyborze ozdób warto mieć na uwadze przede wszystkim to, w jakim stylu zostały urządzone pomieszczenia.

Jak dobrać odpowiednie dekoracje do stylistyki wnętrza?

W zależności od tego, w jakim stylu zostały urządzone pomieszczenia, należy sięgnąć po nieco inne dekoracje do domu. W nowoczesnym wnętrzu najlepiej sprawdza się prostota, minimalizm. Warto postawić na jednolitą kolorystykę, stonowaną. Mile widziane będą ozdoby szklane, ceramiczne, metalowe i betonowe. Z kolei w stylu skandynawskim rewelacyjnie sprawdzają się dekoracyjne dywany, pufy z wełny, lampiony. Dominuje przede wszystkim biel, ale warto ją przełamać dodatkami w intensywnych kolorach. Ożywi to wystrój i wprowadzi przytulność. Kolorowe poduszki, ramki z hasłami motywującymi będą strzałem w dziesiątkę.

Z kolei do pomieszczenia urządzonego w stylu rustykalnym należy postawić na dodatki w sielskim klimacie. Sprawdzą się między innymi doniczki z ziołami, słoiki z przetworami, wieńce, zdjęcia rodzinne w ramkach, kolorowe deski do krojenia, lampiony, wiklinowe koszyki, gliniane naczynia. Wybór dekoracji do domu jest ogromny. Najczęściej sięga się po sztuczne kwiaty i rośliny doniczkowe. Za pomocą poszewek również można szybko zmienić wystrój wnętrza. Sposobem na ożywienie aranżacji będzie przyozdobienie kanapy i łóżka poduszkami dekoracyjnymi, o ciekawych kształtach. Wspaniale sprawdzają się także świece, które mogą mieć różne kolory i rozmiary. Mile widzianymi dodatkami są świeczniki. Przy ich wyborze warto mieć na uwadze to, z jakiego zostały wykonane materiału.