Czy warto kupić do warsztatu szlifierkę kątową Milwaukee?

szlifierka kątowa

Szlifierka kątowa Milwaukee to bardzo uniwersalne narzędzie. Jest niezbędnym wyposażeniem każdego majsterkowicz. Powinien być w nią wyposażony jego domowy warsztat. Przydaje się podczas wszelkich prac wykończeniowych. Występuje w kilku typach w zależności od przeznaczenia. Co warto wiedzieć o tych narzędziach przed zakupem?

Jakie są typy szlifierek kątowych Milwaukee?

Dostępne na rynku modele szlifierek kątowych różnią się mocą silników, średnicami tarcz i dodatkowymi funkcjami. Wybierając odpowiednie narzędzie, należy przede wszystkim określić, do jakich celów i jak często będzie używane. W niewielkich pracach domowych i warsztatowych najlepiej korzystać z Milwaukee szlifierki akumulatorowej albo szlifierki kątowej na baterie o średnicy tarczy 115 mm. Jej moc może wahać się od 450 do 900 W.

Używając odpowiednich tarcz, dzięki szlifierce można skutecznie usunąć rdzę, resztki farby. W pracach remontowych stosuje się je, aby przyciąć płytki ceramiczne albo elementy z blachy. Znajdą również zastosowanie przy wygładzaniu spawanych powierzchni. Milwaukee szlifierka akumulatorowa może posiadać dodatkową funkcję, czyli blokadę wrzeciona. Jest ona stosowana w celu ułatwienia i usprawnienia montażu tarcz i  innych akcesoriów.

szlifierka kątowa milwaukee

Większe i mocniejsze urządzenia stosuje się przy drobnych pracach budowlano-remontowych oraz warsztatowych, wykonywanych z nieco większą częstotliwością. Największe i najsilniejsze szlifierki stosowane są podczas prac budowlanych czy warsztatowych, wymagających użycia dużych, bardziej profesjonalnych szlifierek kątowych.

Ponieważ szlifierka kątowa na baterie nie potrzebuje zasilania sieciowego, można ją zabrać w dowolne miejsce i swobodnie nią operować. Wystarczy zadbać o odpowiedni poziom naładowania dodatkowych akumulatorów, by cieszyć się nieograniczonym czasem pracy.

Duży wybór szlifierek jest dostępny na bezprzewodu.pl.