Deski lamelowe – w czym tkwi ich potencjał?

deski lamelowe

Deski lamelowe to szybki i prosty sposób na efektowne odnowienie wnętrza swojego mieszkania, ale nie tylko – mogą one pełnić również wiele praktycznych funkcji – wszystko zależy od naszego indywidualnego pomysłu na ten popularny ostatnio element wykończeniowy.

Deska lamelowa – co to takiego?

Deski lamelowe to po prostu wąskie i cienkie listewki, które montuje się przede wszystkim do ścian, ale w pewnych stałych odstępach od siebie, dzięki czemu w żaden sposób nie przypominają modnej niegdyś boazerii. Można mocować je zarówno pionowo, jak i poziomo – wszystko zależy od tego, jakie efekty zamierzamy osiągnąć. Ponadto lamele można także mocować na meblach oraz stworzyć z ich pomocą efektowna ściankę działową i tym samym wydzielić odrębne strefy w danym pomieszczeniu, np. biurze czy salonie.

Deski lamelowe dostępne są w bardzo różnorodnej kolorystyce – mogą mieć zarówno kolor biały, czarny, jak i odznaczać się ciepłym odcieniem drewna. Nic nie stoi również na przeszkodzie, aby je pomalować na dowolny kolor, ponieważ mogą być one wykonane z drewna lub płyty MDF. Mogą one także różnić się szerokością – warto dopasować je adekwatnie do własnych preferencji i potrzeb.

deski lamelowe

Jak odmienić wnętrze z pomocą desek lamelowych?

Deski lamelowe można montować na ścianach poziomo i pionowo – zamontowane pionowo na jednej ścianie optycznie ją powiększą. Ponadto deski w subtelnym kolorze nadadzą także wnętrzu ciepła i przytulności. Bez obaw można także z ich pomocą wyodrębnić strefy i nic również nie stoi na przeszkodzie, aby powiesić na nich na przykład telewizor. Tak więc poza tym, że dają ciekawe efekty wizualne i estetyczne, to są również funkcjonalne. Łatwy montaż sprawia, że remont można przeprowadzić samodzielnie. Deski lamelowe pasują do wnętrz klasycznych, nowoczesnych, a także retro – wszystko zależy od indywidualnego pomysłu na niedużą, ale efektowną zmianę.