Fugi do płytek – jak wybrać te odpowiednie?

Fugi do płytek - jak wybrać te odpowiednie

Fugi do płytek nie bez powodu występują w tak wielu opcjach kolorystycznych. Możemy dzięki temu bowiem wybrać taką opcję, która będzie w stanie podkreślić charakter płytek, a także sprawić, że zupełnie odmieni się wygląd wnętrza. Warto więc wiedzieć, jakie fugi do płytek nam się sprawdzą, a także, jaką opcję kolorystyczną dla siebie wybrać, abyśmy byli w pełni zadowoleni z efektu. Jest to bardzo ważne, abyśmy nie mieli chęci wymiany fug na nowe.

Czy fugi muszą być w tej samem gamie kolorystycznej co płytki?

Jeszcze jakiś czas temu nie do pomyślenia było, aby dobierać fugi w innym kolorze co płytki. Obecnie jednak fugi do płytek z home100 mogą stanowić element ozdobny i celowo wybiera się fugi w innym, o wiele bardziej intensywnym kolorze. Możemy bowiem dzięki temu osiągnąć bardzo ciekawy efekt. Dzięki temu, że wybierzemy zupełnie inny, bardziej intensywny kolor fug, możemy liczyć na to, że:

  • kolor płytek zostanie zdecydowanie bardziej podkreślony,
  • kształt płytek stanie się zdecydowanie bardziej widoczny.

fuga do płytek w opakowaniu

Dlaczego najmodniejsze są odmienne kolory fug do płytek?

Przede wszystkim coraz więcej klientów decyduje się na zakup płytek w bardzo ciekawym kształcie, który pragną podkreślić. Kiedy zdecydujemy się na kolor fug do płytek, który będzie znacznie wyróżniał się na ich tle, to możemy stworzyć ciekawy efekt, a także znacznie podkreślić kształt danej płytki. Jest to bardzo ciekawe rozwiązanie dla osób, które pragną stworzyć ciekawą aranżację łazienki, a także kuchni. Kiedy jednak nadal zależy nam na tradycyjnym wyglądzie, a także nie chcemy uzyskać mocnego efektu, to zdecydowanie lepiej jest postawić na kolor fug, który będzie zbliżony do koloru płytek. Całość będzie bowiem prezentować się o wiele bardziej delikatnie i tradycyjnie. Oba rozwiązania są jak najbardziej modne i odpowiednie.