Jak kupić umywalkę i nie żałować?


Nie ulega wątpliwości, że remont łazienki to jedna z większych inwestycji. Z tego względu warto przyłożyć starań, aby zainwestowane pieniądze przyniosły najlepszy możliwy efekt. Zarówno pod względem praktyczności, jak i estetyki. Z tego względu powinniśmy dowiedzieć się, czym kierować się podczas zakupu umywalki oraz innych elementów wyposażenia łazienki. Na co zwrócić szczególną uwagę, aby nie żałować zakupu?

Umywalki łazienkowe – różne sposoby montażu

Oferowane przez producentów modele różnią się od siebie m.in. sposobem montażu. To, w jaki sposób umywalka zostanie zamocowana w łazience ma bezpośredni wpływ na jej walory użytkowe. Wszystkie z dostępnych rozwiązań podzielić można na stojące oraz wiszące. W znakomitej większości przypadków poleca się modele stojące. Ich montaż ma szczególne znacznie w przypadku łazienek o niewielkiej powierzchni.

Tego rodzaju umywalka jest założona na mebel łazienkowy lub na blat. Zarówno w pierwszym, jak i drugim przypadku zyskujemy dodatkową przestrzeń do wykorzystania. Będzie to blat, na którym będziemy mogli trzymać najważniejsze kosmetyki lub dodatkowa szafka w przypadku modeli zamontowanych na meblu łazienkowym. Z kolei tzw. modele wiszące są doskonałym rozwiązaniem (szczególnie ze względu na walory estetyczne) w przypadku dużych łazienek.

Jaki materiał wybrać?

Do niedawna wybór materiału wykonania umywalki łazienkowej na www.banyo.pl nie stanowił problemu. Nabyć można było przede wszystkim modele ceramiczne. Obecnie chociaż wciąż jest to najpopularniejszy materiał, to bez większych problemów kupić możemy również modele wykonane z:

  • granitu,
  • marmuru,
  • kompozytu,
  • szkła,
  • drewna.

Wszystkie z tych materiałów odznaczają się określonymi walorami praktycznymi i estetycznymi. To, na jaki materiał powinniśmy się zdecydować jest uzależnione m.in. od stylistyki naszej łazienki. Jeżeli planujemy klasyczną łazienkę powinniśmy wybrać model ceramiczny.

Do pomieszczenia w stylu rustykalnym, czy też w skandynawskim sprawdzi się umywalka drewniana. Z kolei jeżeli planujemy nieco bardziej futurystyczne rozwiązania warto zastanowić się nad szkłem.