Rodzaje klamek do drzwi wewnętrznych

klamki do drzwi

Wiele osób zastanawia się, jaką wybrać klamkę do drzwi wewnętrznych. Na rynku wybór jest dość spory, z tego powodu nie każdy wie, co będzie najlepszym rozwiązaniem. Dobrej jakości klamki do drzwi wewnętrznych można zakupić w wielu sklepach stacjonarnych, a także internetowych.

Klamka do drzwi wewnętrznych – co jest godne uwagi?

W czasie wyboru klamki do drzwi wewnętrznych trzeba zwracać szczególną uwagę na pewne parametry. Bardzo istotny jest ciężar. Klamka powinna być odpowiednio dopasowana ciężarem do drzwi. W przypadku, kiedy są one zbyt masywne bądź zbyt duże, najlepiej zakupić do nich solidną, sporą klamkę. Okazuje się, że zbyt lekka oraz drobna klamka drzwiowa doprowadza do tego, że otwieranie drzwi nie należy do komfortowej czynności i za każdym razem trzeba wkładać w nią sporo sił. Istotne jest też to, że w mniejszym pokoju, który ma lekki drzwi, najlepiej pomyśleć o klamce obrotowej. W praktyce jest tak, że ozdobne gałki do drzwi sprawiają, iż w pomieszczeniu mieszkalnym jest więcej miejsca, co jest bardzo cenione.

klamki do drzwi

Istotne parametry klamki do drzwi wewnętrznych

Wiele osób zastanawia się, czy wybrać klamkę prawą, czy może lewą. Okazuje się, że większość klamek ma już teraz możliwość montowania nie tylko do drzwi lewoskrzydłowych, ale ponadto prawoskrzydłowych. Bardzo istotne jest też to, żeby klamka do drzwi wewnętrznych pochodziła od sprawdzonego producenta, ponieważ jakość jest bardzo istotną kwestią. Ważne jest też podwójne wspomaganie. Najlepiej będzie, jeśli klamka do drzwi ma zamontowane sprężyny po jej obu stronach. W ten sposób nie będzie opadała po naciśnięciu, jedynie szybko wracała do pierwotnej pozycji. To bardzo istotny parametr zwłaszcza w przypadku masywniejszych drzwi, przy których klamki nierzadko się obluzowują, co bywa problematyczne. Innym istotnym parametrem w przypadku drzwi wewnętrznych jest zamek. Jak się okazuje, do drzwi łazienki warto zakupić go. Warto też postawić na drzwi wewnętrzne z zamkiem do sypialni bądź biura. Taka opcja jest bardzo ceniona.