Dmuchawa karcher – na co zwracać uwagę dokonując jej wyboru?


Jeśli naszym wyborem ma paść dmuchawa karcher do liści, musimy rozważyć parę ważnych kwestii. Dzięki temu wybranie odpowiedniej dmuchawy karcher do liści, nie będzie stanowiło żadnego problemu. W poniższym artykule, opiszemy ważne parametry, na które należy zwracać uwagę.

Moc silnika

Jest to najważniejszy z parametrów technicznych dmuchawy do liści. Uważa się, iż im większy będzie ogród, tym większą moc silnika powinno się wybrać. Przełoży się to na siłę podmuchu oraz wydajną pracę. Najmocniejsze z silników posiadają spalinowe dmuchawy. Do niewielkich ogrodów, które sprząta się raz na pewien czas, wystarczający będzie silnik o niewielkiej mocy.

Hałas

Na ogół, najgłośniejsze będą urządzenia mające silnik spalinowy. Dobrej jakości dmuchawy wyposażone będą w systemy redukowania poziomu hałasu. Tyczy się to nie tylko spalinowych, ale również elektrycznych urządzeń.

Prędkość wydmuchu

Od prędkości wydmuchu zależeć będzie siła, z jaką powietrze uderza w liście. Większa prędkość pozwoli na usuwanie niewielkich gałęzi i mokrych liści. Ważna jest również możliwość regulowania prędkości podmuchu.

Objętość przepływającego powietrza

Jest to obszar, jaki swoim nadmuchem, obejmie wybrany przez nas model dmuchawy. To poza prędkością wydmuchu, jeden z parametrów, które stanowią o wydajności, oraz efektywności wybranego urządzenia. Dobrej jakości dmuchawa z Erpixkarcher24.pl, winna obejmować własnym podmuchem znaczący obszar. Wąski strumień powietrza oznaczać będzie, iż oczyszczanie sporego obszaru, zajmie dużo czasu.