Lamele – drewno w naturalnej odsłonie

Lamele ścienne to zawsze dobry pomysł?

Drewno to materiał, który od lat zdobi nasze domy. Jest eleganckie, trwałe i ponadczasowe. Pięknie prezentują się drewniane meble, jak i dekoracje. Lamele to kolejny sposób na wykorzystanie drewna, by zdobiło nasze wnętrza. Gdzie sprawdzą się drewniane dekoracje?

Lamele – co to jest?

Lamele to produkty wykonane z naturalnego drewna. Pojedyncze listewki można kupować w dowolnej ilości i samodzielnie zaaranżować w mieszkaniu. Warto pamiętać, że nie są poddawane dalszej obróbce (lakierowaniu lub olejowaniu), dzięki temu są naturalne i unikalne.

Lamele mają bardzo szerokie zastosowanie. Mogą być wykorzystane w budownictwie, meblarstwie czy aranżacji wnętrz. Ich zaletą jest to, że są elastyczne i giętkie, dzięki temu można wykonać z nich łuki, formy obłe lub uzyskać nietypowe kształty.

Lamele ścienne to zawsze dobry pomysł?

Lamele na ścianie

Lamele, jako dekoracja na ścianie coraz częściej pojawiają się w naszych domach. Nie ma się czemu dziwić! Jest to eleganckie uzupełnienie nowoczesnego wnętrza. Lamele można również wykorzystać jako dekoracja, która zdobi sufit. Dzięki ciekawemu rozmieszczeniu pokój dzienny stanie się bardziej przestrzenny i optycznie się powiększy. Trzeba jednak uważać, by nie uzyskać odwrotnych efektów. Lamele należy wykorzystywać wyłącznie w części pomieszczenia. Dzięki temu nadal będzie wydawało się jasne i eleganckie.

Drewniane lamele świetnie komponują się z modną szarością. Betonowa ściana wykończona drewnianymi lamelami będzie wyglądała bardzo ekskluzywnie. Dodatkowo na lamelach można umieścić dekoracyjne półki czy zielone rośliny, które ocieplą wizerunek mieszkania.