Szafka RTV – warto wybrać białą?

szafka RTV biała matowa meblosfera

Mimo że telewizory obecnie częściej wiszą na ścianach zamontowane na specjalnych wysięgnikach, niż stoją na specjalnie zaprojektowanych do tego celu szafkach, to jednak szafki RTV wciąż cieszą się popularnością. Służą przede wszystkim jako ozdoba w przestrzeni rozrywkowej, ale też jako miejsce do przechowywania dodatkowych akcesoriów RTV, jak dekoder, router internetowy czy też system nagłośnienia telewizora. Na nie zwykle odkłada się również pilot i pozostałe dodatki z kategorii RTV. Jakie szafki są obecnie modne?

Szafka wisząca czy stojąca?

Szafki RTV występują w wersji tradycyjnej – stojącej, jak i w wersji wiszącej. Wybór między nimi zależy przede wszystkim od wystroju wnętrza, w którym ma się ona znajdować.

Szafka wisząca

  • doskonale sprawdzi się w pomieszczeniu urządzonym w stylu współczesnym,
  • będzie pasowała także do stylu modernistycznego, a także loftowego/industrialnego.

Szafka stojąca

  • idealna jest przede wszystkim do pomieszczeń urządzonych w stylu tradycyjnym,
  • będzie dobrze wyglądała wśród mebli w stylu prowansalskim, boho, vintage itp.

szafka RTV biała matowa

Kolor szafki RTV

Kolor oczywiście również zależy od stylu pomieszczenia oraz gamy kolorystycznej użytej w domu czy mieszkaniu. Na przestrzeni ostatnich lat prym wśród chętnie kupowanych mebli wiodą te w kolorach czarnym i białym. Te barwy przeważają w nowourządzanych domach. Warto jednak przy podejmowaniu decyzji na temat kupna mebla wziąć pod uwagę jego użyteczność i łatwość w utrzymaniu czystości. Przyjmuje się, że na czarnym o wiele bardziej widać kurz, natomiast meble w połysku co prawda bardzo się palcują, ale za to o wiele łatwiej się je czyści. Szafka RTV biała matowa (tutaj) na pewno będzie o wiele trudniejsza w doczyszczeniu niż ta w połysku. Warto o tym pamiętać przy dokonywaniu wyboru!