Charakterystyka drzwi bezprzylgowych

drzwi bezprzylgowe

Wybór drzwi do nowego mieszkania to nie lada wyzwanie. W marketach budowlanych możemy bowiem spotkać drzwi o różnych kształtach, kolorach, a także o różnej budowie. Biorąc pod uwagę tę ostatnią kwestię, możemy wyróżnić dwa rodzaje drzwi: bezprzylgowe oraz przylgowe. Te pierwsze w ostatnim czasie zyskują bardzo dużą popularność, natomiast te drugie stanowią dość standardowy rodzaj drzwi, który można spotkać praktycznie w każdym domu. Czym różnią się poszczególne rodzaje drzwi oraz który rodzaj wybrać? W tym artykule poznasz odpowiedzi na wszystkie wymienione wyżej pytania.

Charakterystyka drzwi bezprzylgowych

Bezprzylgowe drzwi w ostatnich latach cieszą się bardzo dużą popularnością. Coraz więcej osób decyduje się na montaż takich drzwi w swoim domu, ponieważ zapewniają one bardzo ciekawy efekt wizualny. Są one skonstruowane w taki sposób, aby po ich zamontowaniu zawiasy były niewidoczne, a krawędź drzwi łączyła się z ościeżnicą, tworząc wrażenie, że drzwi są dość masywne. Taki rodzaj drzwi bardzo dobrze sprawdza się w przypadku aranżacji nowoczesnych oraz minimalistycznych. Drzwi bezprzylgowe zyskują również popularność w przypadku aranżacji industrialnych. Można je bowiem bardzo często spotkać w różnych wieżowcach oraz biurowcach. Drzwi bezprzylgowe charakteryzują się dość wysoką ceną i nieco bardziej skomplikowanym montażem, niż klasyczne drzwi przylgowe, jednak efekt, który uzyskujemy po zamontowaniu takich drzwi potrafi być naprawdę ciekawy.

drzwi bezprzylgowe

Czym charakteryzują się drzwi przylgowe?

Ten rodzaj drzwi wykorzystywany jest praktycznie w większości domów. Są to standardowe drzwi, które posiadają krawędź skrzydła z wcięciem zachodzącym na ościeżnicę. Takie rozwiązanie sprawia, że zawiasy są mocno widoczne. Ten rodzaj drzwi cieszy się ogromną popularnością oraz uznaniem od bardzo wielu lat i nie zanosi się na to, aby ludzie zrezygnowali z montażu takich drzwi w swoim domu, nawet pomimo rosnącej popularności drzwi bezprzylgowych. Takie rozwiązanie jest znacznie tańsze niż drzwi bezprzylgowe.