Ciekawy sposób na urozmaicenie wnętrza, czyli listwy przypodłogowe


Drewniane listwy przypodłogowe to już standard jeżeli chodzi o wykończenie wnętrza. Po ułożeniu podłogi tego typu listwy MDF lub listwy drewniane montuje się na styku ściany i podłogi, aby w atrakcyjny sposób zamaskować tak zwaną szczelinę dylatacyjną. Warto pamiętać o tym, że to tak naprawdę kropka nad i we wnętrzu. Wybór listew jest na tyle szeroki, że za ich pomocą można stworzyć naprawdę wnętrze niebanalne i piękne.

Niezbędnik w każdym mieszkaniu, czyli drewniane listwy przypodłogowe

Jeżeli chodzi o wybór listew przypodłogowych, to jest on naprawdę bardzo szeroki. W ofercie znajdują się zarówno cieniutkie i dyskretne listwy przypodłogowe, jak też szerokie i luksusowe listwy MDF, które wyglądają niezwykle okazale. Ceny różnią się w zależności od szerokości listwy i materiału, z którego zostały one wyprodukowane. Cienkie listwy zwykle są tańsze niż listwy szerokie. Te ostatnie to często wydatek nawet kilkudziesięciu zł za metr. Mimo wszystko warto na nie postawić, jeśli chce się stworzyć niebanalną aranżację.

Wysokie listwy MDF przypodłogowe

Wysokie białe listwy MDF ze żłobieniami i rantami bardzo ładnie prezentują się na przykład w połączeniu z drewnianym parkietem. Tworzą bardzo miły dla oka kontrast i nadają każdemu wnętrzu elegancji i charakteru. Jeżeli pokój dodatkowo jest ozdobiony sztukateriami, można uzyskać wnętrze w tak pożądanym teraz stylu francuskim. Takie listwy to rzeczywiście większy wydatek, natomiast końcowy efekt wizualny dosłownie powala na kolana swoją elegancją.