Czym jest ościeżnica regulowana?

Ościeżnica regulowana

Ościeżnice regulowane cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem na rynku. To jedne z popularniejszych rozwiązań, jakie zastosować można w każdym wnętrzu. Czym cechuje się ościeżnica drzwi? Jak dobrać najlepszą opcję? O czym pamiętać?

Ościeżnica regulowana

To ciekawe rozwiązanie wtedy, gdy pomieszczenie ma nietypową grubość muru lub jeśli ściany są nie w pełni wypoziomowane. Model tego typu dostosujemy praktycznie do każdego rozmiaru, co jest ogromną zaletą. Pod uwagę warto wziąć dolną granicę szerokości w otworze drzwiowym, jaka bazuje na 75 mm. W przypadku górnej granicy nie ma żadnych ograniczeń. Ościeżnica ma za zadanie objąć ścianę z obu stron, dając ciekawy efekt wizualny, zwłaszcza gdy kolorem jest zbliżona do barwy skrzydeł. Bardzo ważne jest to, że spójna całość stolarki drzwiowej gustownie zaakcentuje skrzydła, stanowiąc jednocześnie element użytkowy i estetyczny. Więcej na temat tego typu ościeżnic można znaleźć na stronie GoldDoor.pl.

Ościeżnica drzwi

Jeśli nie do końca wiemy, na jaką opcję postawić, warto poprosić o pomoc sprzedawcę w sklepie. Doświadczone osoba wskaże, jaki pomysł sprawdzi się w danym miejscu. Regulowane ościeżnice składają się z trzech paneli regulacyjnych – dwóch pionowych stworzonych z MDF i jednego poziomego. W zestawie znajdziemy też:

  • uszczelki,
  • zaczep zamka,
  • dwa zawiasy,
  • zestaw montażowy.

Taki rodzaj ościeżnicy jest ciekawym rozwiązaniem głównie w przestronnym pomieszczeniu, w którym masywne obramowania nie będą przytłaczać wnętrza. Nie zapominajmy o tym, że ościeżnica regulowana zachodzi za mur, dlatego nie trzeba korzystać z dodatkowego zakupu i montażu listewek.

Ościeżnica regulowana
Ościeżnica drzwi w możliwością regulowania to niezwykle popularna opcja, jaka cieszy się uznaniem na rynku. Podczas doboru postawmy na dobrą jakość i solidną markę.