Funkcjonalne domy piętrowe

dom piętrowy

Projekty domów piętrowych nie bez powodu cieszą się tak dużym zainteresowaniem na rynku. Mają wiele zalet i pozwalają stworzyć taką przestrzeń do życia, jaka spełni wymogi każdego domownika. Czym cechuje się nowoczesny projekt domu piętrowego? Dlaczego warto postawić na takie rozwiązanie?

Piętrowy dom

Piętrowe domy są z powodzeniem wybierane wszędzie tam, gdzie występują niewielkie i nieregularne działki. Jeśli chodzi o niedużą powierzchnię zabudowy gruntu, w tym przypadku przestrzeń użytkowa jest uzyskiwana za pomocą dobudowy kondygnacji. Więcej miejsca w takiej sytuacji przeznaczymy na garaż, ogród, czy budynki gospodarcze. Domy tego typu bardzo gustownie się prezentują i dają sporą wygodę oraz swobodę co do aranżacji wnętrz.

Projekt domu piętrowego

Projekt domu piętrowego jest tworzony przez architektów, którzy posiadają wiedzę i doświadczenie w tej dziedzinie. Okazuje się, że usługi obejmują:

dom piętrowy

  • gotowe projekty domów piętrowych,
  • projekty tworzone na indywidualne zamówienie.

To, jaki rodzaj dobierzemy, zależy głównie od naszych oczekiwań oraz możliwości finansowych. Jedno jest pewne – projekt domu piętrowego powinien nas zachwycić i dać nam podgląd tego, w jakim wnętrzu zamieszkamy. Plusem jest sporo możliwości aranżacyjnych. Na dole stworzyć można kuchnię z salonem, a na górze sypialnie dla domowników. Oddzielenie części nocnej od części dziennej da nam wygodę na co dzień. Piętrowe domy są bardzo popularne i w ostatnim czasie chętnie wybierane przez wiele osób, które planują zbudowanie swojego miejsca na ziemi.