Jakie są dostępne systemy do drzwi przesuwnych?

system do drzwi przesuwnych

Drzwi przesuwne zdobywają z miesiąca na miesiąc coraz większą popularność, dlatego też tym bardziej warto dowiedzieć się o nich nieco więcej. Niniejszy artykuł to doskonały wybór właśnie dla tych osób, które chcą poznać największe atuty nowoczesnych systemów drzwi przesuwnych.

Praktyczne drzwi przesuwne wewnątrzścienne

W chwili obecnej zdecydowanie największym zainteresowaniem cieszą się drzwi przesuwne wewnątrzścienne. Mowa tutaj oczywiście o popularnych drzwiach ukrytych, które po otwarciu są całkowicie niewidoczne. Modele tego typu składają się nie tylko ze skrzydeł, ale również ze specjalnego tunelu i kasety konstrukcyjnej. Opisywanymi elementami obudowane są poszczególne ściany karton-gips. Na tego typu system drzwi przesuwnych warto zdecydować się jeszcze na etapie planowania aranżacji danego wnętrza. Pamiętać należy o tym, że to właśnie tego typu systemy do drzwi przesuwnych umożliwiają zaoszczędzenie jak największej wolnej przestrzeni.

system do drzwi przesuwnych w Belmeb

Drzwi przesuwne naścienne

Drugim równie popularnym rozwiązaniem są drzwi przesuwne naścienne z widoczną prowadnicą. Po systemy do drzwi przesuwnych tego typu powinny sięgnąć osoby, które w pierwszej kolejności cenią sobie prosty montaż i solidną konstrukcję. Zestaw do drzwi przesuwnych składa się oczywiście z prowadnic i mechanizmu przesuwu, który może okazać się ciekawą dekoracją wnętrza. Widoczny system drzwi przesuwnych doskonale sprawdzi się w pomieszczeniach urządzonych w stylu rustykalnym i industrialnym.