Lamele – nowinka w środowisku aranżacyjnym

Stylowe lamele na scianie

Z całą pewnością niejednokrotnie spotkaliśmy się z wnętrzem, w którym podstawowym i podkreślającym jego styl dodatkiem była cegła lub piaskowiec. Jednak w ostatnich latach coraz częściej można spotkać się z wystrojem, w którym elementem kluczowym wnętrza są listwy ścienne.


Lamele dekoracyjne – czy warto się nimi zainteresować?

Lamele na ścianie są to długie, sięgające przeważnie sufitu, listwy dekoracyjne zamontowane wzdłuż ściany. Możemy je spotkać w wielu odcieniach i barwach. Ostatnio popularne stały się lamele drewniane, jak i drewnopodobne. Te wykonane ze sztucznych materiałów doskonale imitują prawdziwy surowiec, taki jak jesion, dąb, buk. Lamele mogą być wielką pomocą, kiedy chcemy przykryć starą i brzydką ścianę. Wtedy w łatwy i prosty sposób możemy zmienić wygląd zaniedbanej przestrzeni w piękną i ozdobną część naszego domu.

Stylowe lamele na scianie

Listwy ścienne i wystrój wnętrz

Śledząc różne trendy w aranżacjach wnętrz coraz częściej możemy natknąć się na wykorzystanie lameli. Nie ma się co dziwić! Jest to doskonały pomysł na ścianę. Pasują zarówno do skandynawskiego stylu, w którym dopełnią ciepły, drewniany klimat, jak i industrialnego, w którym listwy w chłodnym, ciemnym kolorze dodadzą surowości całemu wnętrzu.
Większość lameli występuje w matowej strukturze, jednak jeśli zależy nam na elegancji, to warto pokusić się o te, które są lakierowane. Będziemy mieli wówczas pomieszczenie, w którym klasyka i nowoczesność przenikają się nawzajem. Na pewno stworzy to niebanalny wygląd całej aranżacji.

Lamele wkraczają na rynek wnętrzarski z wielkim impetem. Są doskonałym uzupełnieniem w urządzaniu wnętrz na miarę naszych oczekiwań i potrzeb.