Gałki meblowe – szybki i prosty sposób na zmianę wnętrza

gałki meblowe ze zdobieniami

Każdy lubi zmiany, ale nie każdy lubi wydawać dużo pieniędzy na nie. Aranżacja wnętrza to sprawa dość trudna, bo w domu musimy czuć się swobodnie, przytulnie i przyjemnie. A zarazem każdy pragnie, aby jego mieszkanie było urządzone stylowo i gustownie. Czasami wystarczy wymiana gałek do mebli, aby nadać nowe oblicze kuchni czy salonowi.

Jak wybrać gałki do szafek?

Gałka do szafki to drobny element, za pomocą którego otwieramy szafkę. Ale jest to także element, który stanowi piękną ozdobę. Dlatego czasami warto zainwestować niewielkie pieniądze w komplet nowych gałek do szafki, aby zauważalnie i szybko zmienić wystrój pomieszczenia. Należy jednak pamiętać, że gałki meblowe muszą być dobrze dopasowane do szafek.

Przede wszystkim należy dopasować materiał gałki do naszej szafki. Jeśli szafka jest drewniana, to gałka do mebli powinna być wykonana z drewna lub chromu. Plastikowa gałka nie będzie dobrze współgrać z drewnem. Do mebli wykonanych w wysokim połysku pasują gałki z kryształkami lub chromowane. Oczywiście można także wybrać nieco bardziej ekstrawaganckie rozwiązanie, dzięki któremu zmienimy oblicze szafki i całego pomieszczenia. Osoby, które lubią eksperymentować mogą wybrać gałki w zupełnie innym kolorze, do których można dokupić inne drobiazgi w takich samych barwach i nowy design mamy gotowy.

Odmień oblicze starych mebli

Gałki meblowe to bardzo często mało dostrzegalny element, który po prostu jest przy szafce, bo inaczej nie da się jej otworzyć. Ale ten z pozoru drobny przedmiot może w bardzo  szybki i prosty sposób zmienić wygląd nawet starych mebli.