Lamele ścienne to zawsze dobry pomysł?

Lamele ścienne to zawsze dobry pomysł?

Każde domowe wnętrze musi mieć charakter, aby spełnić oczekiwania domowników. Bez wątpienia jednym z elementów przestrzeni, na który trzeba zwrócić uwagę, są ściany! Odpowiednio ozdobione sprawią, że pokój nabierze unikalnego stylu, który pozwoli stworzyć domową atmosferę.

Nowoczesne lamele ścienne

Istnieje wiele sposobów, aby udekorować ściany i nadać im wyjątkowego charakteru, ale zdecydowanie jednym z najlepszych rozwiązań, o ile nie najlepszym, są nowoczesne lamele ścienne. Lamele, czyli nic innego jak stylowy panel ścienny z listewkami z drewna to doskonałe rozwiązanie dla wszytych osób poszukujących niebanalnych rozwiązań i chcących nadać pokojowi niepowtarzalnego charakteru. Lamele ścienne najczęściej wykonane są z płyty MDF pokrytej pięknymi drewnianymi listwami. Co jeszcze warto wiedzieć?

Lamele ścienne to zawsze dobry pomysł?Dodatkowa funkcja lameli

Warto również wspomnieć o dodatkowej funkcji, jaką pełnią nowoczesne lamele. Ze względu na zastosowanie MFD pod warstwą drewnianej listwy lamel sprawdza się dobrze jako ustrój akustyczny. W praktyce oznacza to, że ma on zdolność do pochłaniania oraz rozpraszania części dźwięków rozchodzących się po pomieszczeniu. Dowiedz się więcej tutaj >>

Mowa przede wszystkim o pogłosie, z którym zmagać się muszą m.in. duże wolne przestrzenie. Tak więc osoba, która poszukuje pięknej faktury drzewa na ścianie pełniącej także funkcje praktyczne, powinna postawić na współczesne lamele producent tego sprzętu powinien gwarantować dobre materiały wykonania, wyjątkowe walory estetyczne oferowanych produktów oraz gwarancję trwałości .