Listwa przyblatowa a czystość i estetyka

blat w kuchni

Miejsca, w których kuchenny blat łączy się ze ścianą, warto zawsze jest zabezpieczyć za pomocą przyblatowej listwy w odpowiednim kolorze. Dzięki temu można skutecznie uniknąć gromadzenia się w szczelinach różnorodnych zanieczyszczeń oraz okruchów. Jaką listwę przyblatową powinniśmy więc wybrać? O tym i o innych kwestiach związanych z blatami w kuchni w dzisiejszym wpisie.

Listwy przyblatowe w bogatej ofercie

Obecnie wybór listw przyblatowych jest na rynku bardzo bogaty. Każdy klient zainteresowany zakupem ma do wyboru wysokiej jakości produkty wykonane z trwałego PCV. Charakteryzują się one tym, że mają różnorodny kształt, rozmiar oraz bardzo zróżnicowaną kolorystykę.

Pośród wielu dostępnych listew dużą popularnością cieszą się te, które mają kolor w kolorze buku, dębu, sosny oraz  odcienie egzotyczne.

Dzięki bogatej ofercie każdy klient może z łatwością dopasować listwę przyblatową do koloru blatu, tak aby całość była spójna lub tworzyła oczekiwany kontrast.

Listwa przyblatowa – zastosowanie

Listwa do blatów to taki produkt, który dzięki idealnemu przyleganiu potrafi w pełni skutecznie zabezpieczać każdą zabudowę przed zawilgoceniem. I co najważniejsze można ją w łatwy sposób utrzymać w czystości.

Do wybranego profilu warto dobrać poszczególne elementy wykończeniowe, dzięki którym będzie można go zamontować także w trudno dostępnych miejscach, na przykład w narożnikach. Łączniki oraz zaślepki to takie produkty, które potrafią doskonale zakryć poszczególne  łączenia w rogach, sprawiając jednocześnie, że meble są idealnie wykończone i estetycznie się prezentują.

Przyblatowe listwy powinno montować się pomiędzy dwoma fragmentami blatów, przy zlewozmywaku oraz na łączeniu blatu i ściany. Ich montaż sprawia, że nieczystości i okruchy nie dostają się w szczeliny, a meble dobrze się prezentują.