Odpowiednie gumowe buty do pracy

gumowe buty

Gumowe buty mogą stanowić niezbędny element odzieży roboczej w wielu branżach. Sprawdzą się wszędzie tam, gdzie stopa powinna być chroniona przed nadepnięciem na ostre przedmioty, ale też zawilgoceniem oraz kontaktem z olejami, smarami i innymi środkami chemicznymi, które nie powinny mieć kontaktu ze skórą. Dlatego warto wybierać buty z gumy o najwyższej jakości oraz zapewniające wysoką ochronę, jak i komfort użytkowania. Buty, które wybierzesz powinny nie tylko chronić, ale też być wygodne.

Gumowe buty – jakie wybrać?

Na rynku znajdziesz wiele rodzajów butów gumowych. Są one odpowiednie dla pracowników z takich branż jak:

  • branża budowlana;
  • branża sanitarna;
  • rolnictwo i hodowla;
  • wszelkie branże, podczas których pracujemy w wodzie, błocie lub śniegu.

W zależności od potrzeb możesz zdecydować się na buty posiadające wyściółkę z włókniny, ocieplenie czy wkładki antyprzebiciowe, czy stalowe podnoski. Wybierając gumowe buty powinieneś wziąć pod uwagę to, na jakie niebezpieczeństwa naraża Cię Twoja praca.

Zalety butów gumowych

Główną zaletą butów gumowych jest ich nieprzemakalność. Nie jest to jednak jedyny plus korzystania z takiego obuwia. Poza ochroną przed cieczami gumowe buty (odpowiednio podrasowane) mogą stanowić ochronę przed wszystkim co może mechanicznie uszkodzić Twoją stopę. Działają także antypoślizgowo, co stanowi kolejny niezaprzeczalny plus przy pracy w wilgotnych przestrzeniach. Buty tego typu z łatwością utrzymasz także w czystości, co z punktu BHP jest paradoksalnie ważniejsze niż mogłoby się wydawać.