Wszystko o panelach tapicerowanych

panele ścienne tapicerowane

Panele ścienne tapicerowane pomagają stworzyć nowoczesne i ciekawe aranżacje wnętrz. Są to elementy coraz częściej stosowane do wykończenia wnętrz nie tylko w mieszkaniach, ale również w miejscach użyteczności publicznej, w lokalach gastronomicznych, w żłobkach, w przedszkolach, w świetlicach.

Gdzie stosować panele ścienne tapicerowane?

Panele ścienne tapicerowane są doskonałe do każdego rodzaju wnętrz. Powszechnie stosuje się je jako zagłówek lub wezgłowie w sypialniach osób dorosłych jak i w pokojach dziecinnych, gdzie chronią maluchy przed bolesnym uderzeniem w ścianę podczas zabawy. Panele ścienne tapicerowane montuje się coraz częściej w biurach, hotelach czy restauracjach. Można je montować w całości, ale również w mozaiki, efektowne wzory, łączyć ze sobą kolory. Ich dodatkową zaletą jest to, że łatwo usunąć z nich brud.

Jakie inne funkcje mają panele ścienne tapicerowane?

Oprócz walorów estetycznych panele ścienne tapicerowane są bardzo pomocne w wyciszaniu dźwięków, likwidowaniu pogłosu. Dzięki nim można prawie całkowicie wyciszyć mieszkanie lub pokój. Jest to bardzo ważne zwłaszcza w blokach, budynkach wielorodzinnych czy w hotelach. Panele te mają także zdolność wygłuszania odgłosów z zewnątrz.

Zaletą paneli tapicerowanych jest także to, że są miękkie. Dzięki temu są idealne jako oparcie, a w połączeniu z szafkami na buty z siedziskami stworzyć mogą całkiem nowy, efektowny mebel.

Czym kierować się przy wyborze paneli ściennych tapicerowanych?

Kupując panele należy zwrócić przede wszystkim uwagę na jakość wykonania oraz na to, z jakiego materiału są wykonane. Dobre gatunkowo panele to takie, które są nie tylko ładne, ale również trwałe i odporne na zabrudzenia. Na rynku obecne są panele ścienne tapicerowane w szerokiej gamie kolorystycznej i w rozmaitych kształtach (zobacz na: https://www.golddoor.pl/pl/menu/panele-tapicerowane-1416.html).