Czy drzwi przesuwne ze szkła są bezpieczne?


Wiele osób, wybierając drzwi przesuwne wewnętrzne, bierze pod uwagę również te wykonane ze szkła. Często zastanawiającym się towarzyszy strach o to, czy takie drzwi będą dobrze wyglądały i przede wszystkim, czy nie rozbiją się przy mocniejszym pchnięciu. Wyobrażenie całej podłogi zasłanej niebezpiecznymi odłamkami szkła może przerazić każdego. Czy obawy są słuszne?

Szkło hartowane

Istotnym faktem jest przede wszystkim rodzaj tworzywa, z jakiego powstają szklane drzwi przesuwne. Szyby do takowych są zazwyczaj wykonywane z tafli szkła hartowanego, które odznacza się wyjątkową odpornością na uszkodzenia. W razie ekstremalnych sytuacji, w których skrzydło jednak uległoby rozbiciu, domownicy nie muszą bać się o swoje bezpieczeństwo. Takie szyby rozpadają się na bardzo drobne kawałki, zazwyczaj o niezbyt ostrych krawędziach.

Walory estetyczne

Szklane drzwi doskonale sprawdzą się w ciemniejszych pomieszczeniach, umożliwiając lepszy dostęp światła. Systemy drzwi przesuwnych mogą być zaopatrzone w skrzydła wykonane zarówno z szyb przezroczystych, jak i matowych. Niektóre firmy oferują szyby dekorowane. W małych pomieszczeniach szczególnie dobrze sprawdzą się szklane skrzydła o powierzchni odbijającej światło.

Rozsuwane drzwi ze szkła nie muszą wyglądać niesympatycznie. Doskonale komponują się ze stylem skandynawskim i industrialnym. Osoby, które cenią sobie prywatność mogą wybrać szyby matowe lub drzwi przeszklone częściowo. Dzięki zastosowaniu wysokiej jakości surowców, szklane drzwi są całkowicie bezpieczne.

Drzwi przesuwne wewnętrzne – odwiedź na Golddoor.pl