Projekty domów nowoczesnych

piękny nowoczesny dom

Czym dziś jest nowoczesność?

Jeszcze kilkanaście lat temu nowoczesność kojarzona była z luksusem, przepychem i blichtrem. Nowoczesny dom był utożsamiany z niepowtarzalnym i trudnodostępnym na rynku wykończeniem, drogimi sprzętami i meblami oraz sporymi gabarytami – im większy tym lepiej wpisywał się w kanon nowoczesności. Dziś nowoczesność to przede wszystkim funkcjonalność, ergonomia, innowacyjność i energooszczędność. To często również prostota i minimalizm połączone z komfortem, wygodą i nietuzinkową aranżacją.

Projekty domów nowoczesnych: aranżacja wnętrza i nietuzinkowe wykończenie elewacji

Wśród projektów domów nowoczesnych znajdziemy budynki parterowe, piętrowe oraz te z poddaszem użytkowym. Każdy projekt jest dostosowany do preferencji przyszłych mieszkańców. Znajdziemy tu propozycje dla rodzin z dziećmi, dla par nieplanujących potomstwa, dla młodych małżeństw czy osób pragnących spędzić spokojną emeryturę. Wszystkie projekty wyróżniają się nowoczesną konstrukcją, często z płaskim dachem oraz dużą powierzchnią przeszklonych drzwi i okien, zapewniających dobre doświetlenie i zwiększających optycznie przestrzeń. W projektach elewacji dominuje minimalizm, elegancja i prostota. Wśród materiałów wykończeniowych znajdziemy tynk imitujący kamień naturalny z ozdobnymi płatkami miki lub efekt betonu.
Na uwagę zasługują również funkcjonalne aranżacje wnętrz: połączenie pomieszczeń, przenikające się wzajemnie przestrzenie kuchni, salonu czy jadalni, które w połączeniu z nowoczesnymi sprzętami tworzą ergonomiczne i energooszczędne mieszkanie. W zależności od potrzeb przyszłych lokatorów projekty domów nowoczesnych są wyposażone w garaże oraz większe lub mniejsze pomieszczenia gospodarcze. Ważnym elementem domów nowoczesnych jest balkon lub taras gwarantujący doskonałe warunki do wypoczynku dla wszystkich domowników, obowiązkowo z panoramicznym szkłem i dużą ilością roślin.

nowoczesny dom projekt wizualizacja

Nowoczesna energooszczędność

Poza nowoczesnym układem pomieszczeń warto wspomnieć, że niemal wszystkie projekty domów nowoczesnych oparte są o energooszczędne rozwiązania instalacyjne. Mowa tutaj o wentylacji mechanicznej, pompach ciepła, panelach fotowoltaicznych czy, znanym już wielu, ogrzewaniu podłogowym. Więcej wizualizacji nowoczesnych projektów domów >>