Czym wyróżniają się wysokiej jakości drzwi wewnątrzklatkowe?

drzwi wewnątrzklatkowe

Wybranie porządnych drzwi wewnątrzklatkowych na pierwszy rzut oka wydaje się bardzo prostym zadaniem. Niestety wcale tak nie jest zwłaszcza, że na półkach sklepowych oferta jest bardzo szeroka i różnorodna. Producenci stolarki drzwiowej chcą przyciągnąć do siebie jak największą liczbę potencjalnych klientów, dlatego też co roku oferują nowe modele do wyboru.

Solidna ościeżnica

Wysokiej jakości drzwi muszą posiadać porządną ościeżnicę, czyli nic innego jak popularną framugę. Mowa tutaj o tej konstrukcji drzwi, w którą montowane jest skrzydło drzwiowe. W większości przypadkach oba elementy kupuje się oddzielnie, dlatego też mogą pojawić się problemy z perfekcyjnym dopasowaniem. Do wyboru są ościeżnice przylgowe i bezprzylgowe, dlatego też warto w szczególności zwrócić uwagę na ten element. W nowoczesnych wnętrzach zdecydowanie lepiej sprawdzą się ościeżnice bezprzylgowe. Jest to idealny wybór dla osób, które są zagorzałymi miłośnikami stylu minimalistycznym i industrialnym.

Wytrzymałe skrzydło drzwiowe

Porządne drzwi wewnątrzklatkowe muszą posiadać funkcjonalne skrzydło drzwiowe. Jeżeli istnieje taka możliwość to warto zadbać o to, aby w każdej klatce schodowej drzwi posiadały skrzydła w tym samym modelu. Przy wyborze skrzydła warto kierować się nie tylko aktualnymi trendami, ale również własnym gustem.

drzwi wewnątrzklatkowe

Dodatki do drzwi

Przeglądając dostępne na rynku drzwi wewnątrzklatkowe warto zwrócić uwagę także na dodatki. Mowa tutaj przede wszystkim o klamkach, które coraz częściej spełniają zadania dekoracyjne. Jeżeli skrzydło drzwiowe jest nowoczesne, to wówczas warto postawić na klasyczne klamki, które posiadają charakterystyczne zdobienia. Kolor klamek należy dopasować do zamka albo zawiasów. W wielu drzwiach klamki można dokupić oddzielnie, dzięki czemu można nieco poeksperymentować.