Drążek do szafy i wieszaki – jak dobrze wyposażyć garderobę?

drążek do szafy

Współcześnie nie tylko panie mogą poszczycić się odpowiednią garderobą, ale również panowie. Jednakże aby w ogóle móc mówić o dobrze przystosowanej garderobie, należy wcześniej odpowiednio wyposażyć ją w wieszaki oraz drążki. To właśnie elementy decydujące o sposobie, w jaki prezentować będą się umieszczone w szafie ciuchy.

Na co zwrócić uwagę kupując drążek?

Drążek do szafy mimo wszelkich wątpliwości stanowi niezwykle istotny element garderoby. To właśnie na nim zawisną wieszaki prezentujące ubrania w elegancki sposób. O wyborze odpowiedniego drążka decydować można dopiero po ustaleniu, gdzie zostanie umieszczony oraz jaką odzież będzie się na nim zawieszać.

Jeśli drążek nie będzie zanadto obciążony, można wykorzystać drążek wciskany. Taki drążek świetnie sprawdzi się do zawieszania sukienek i spódnic, ale także koszul i marynarek. Natomiast w przypadku cięższych ubrań, chodzi głównie o płaszcze i kurtki, lepiej zastosować drążek przykręcany.

idealny drążek do szafy do wieszania ubrań

Wieszak wieszakowi nie równy

Wieszak na ubrania do szafy także pozostaje elementem nie bez znaczenia. Nawet jeśli przeciętny użytkownik garderoby nie będzie przywiązywał wagi do tak prozaicznych kwestii, należy pamiętać, że rozmiary oraz sposoby modelowania wieszaków są zależne od rodzaju zawieszanego ubrania.

W ten sposób profilowane wieszaki do garderoby lepiej sprawdzą się dla ubrań wierzchnich. Są one specjalnie poszerzane w ramionach. Dla sukienek i bluzek damskich lepiej zakupić wieszaki o płaskim profilu, zaś w przypadku koszul sprawdzą się wieszaki formowane. Ich lekkie zakrzywienie pozwoli na odpowiednie ułożenie kołnierzyka. Wieszaki klipsowe świetnie sprawdzą się do wieszania spódnic.