Jak wybrać listwy przypodłogowe?

Jeszcze do niedawna uważano, że listwy przypodłogowe powinny być wybierane pod kolor i typ podłogi. To nieco już staroświeckie podejście do estetyki wnętrza na szczęście już przemija i obecnie ma się naprawdę szerokie pole do popisu, jeśli chodzi o wybór listwy przypodłogowej.

Jaki materiał?

Zdecydowanie najważniejszą sprawą podczas dobierania takiej listwy jest kwestia tego, z jakiego ma ona być wykonana materiału. Jeszcze do niedawna w tym aspekcie niekwestionowanym liderem były listwy drewniane, które do dziś zachwycają swoim wyglądem, trwałością i elegancją. Niestety odstręczają bardzo wysoką ceną. Z tego właśnie powodu uwaga klientów skierowana została na listwy MDF, które również są bardzo wysokiej jakości, występują w ogromnej ilości wersji kolorystycznych i wykonane są w wielu bardzo ciekawych stylach, lecz są od listwy przypodłogowej (https://www.golddoor.pl/pol_m_LISTWY-PRZYPODLOGOWE-1360.html) drewnianej znacznie tańsze, dzięki czemu nie rujnują tak mocno budżetu.

Nietypowe listwy przypodłogowe

Oprócz listwy drewnianej oraz listwy MDF, na rynku spotkać można również nieco bardziej egzotyczne i nietypowe materiały, z których wykonuje się listwy. Jednym z takich ciekawych, lecz niezbyt często spotykanych materiałów, jest aluminium. Listwy aluminiowe lub też metalowe, genialnie sprawdzają się w nowoczesnych wnętrzach, które dalekie są od naturalnego, drewnianego wykończenia. Często w przypadku takich aranżacji spotyka się również listy stalowe, a nawet poliuretanowe, co gwarantuje przede wszystkim niespotykany ich wygląd, a także bardzo ciekawą strukturę i fakturę wykonania.