Jak wybrać płytki do małej łazienki?


Wybieranie płytek łazienkowych nigdy nie należało do łatwych w realizacji zadań. Sprawa ta tym bardziej się komplikuje, jeśli posiada się łazienkę o dość małej powierzchni. Jakie w takiej sytuacji powinno się wybrać płytki? Czy da się coś w takiej sytuacji wybrać z oferty jednego z najlepszych producentów płytek łazienkowych Tubądzin?

Jaki rozmiar płytek?

Najważniejszą sprawą podczas wybierania płytek łazienkowych do małej łazienki, jest poprawne określenie ich rozmiaru. Jak bowiem wiadomo, źle dobrany rozmiar może mieć bardzo negatywny wpływ na to, jak dane pomieszczenie będzie odbierane przez mieszkańców.
Powszechnie uważa się, że najważniejszą zasadą wybierania rozmiaru płytek łazienkowych, jest pod żadnym pozorem niewybieranie płytek dużych do małej łazienki. Uważa się, że przez to pomieszczenie to zostanie przytłoczone, a także wizualne jeszcze bardziej zmniejszone, co zwyczajnie negatywnie na nie wpłynie. Jak jednak jest w rzeczywistości? Gdy przegląda się ofertę Home100 i widzi, jak dużego rozmiaru płytki łazienkowe Tubądzin dobrze wyglądają w małej łazience, łatwo dojść do wniosku, że coś z tą zasadą jest nie tak. I wniosek jest jak najbardziej właściwy, ponieważ zasada ta jest całkowitym mitem i nie ma większego związku z rzeczywistością. Jest wręcz przeciwnie, ponieważ to właśnie duże płytki powodują, że mała łazienka wydaje się większa.

Jaki kolor płytek?

Sam rozmiar płytek to jednak nie wszystko. Podczas dobierania odpowiedniego rodzaju płytek łazienkowych, nie można zapominać również o tym, że muszą one mieć odpowiedni styl kolorystyczny. Jaki najlepiej sprawdzi się w przypadku małego pomieszczenia? Zdecydowanie najlepiej w takiej sytuacji wybrać płytki trzymane w jasnej kolorystyce. Dzięki temu niewielka łazienka wizualnie zwiększa swój rozmiar, stając się znacznie przestronniejszą.