Jakie meble są idealne do ogrodu?

fotele ogrodowe

Wylegiwanie się na świeżym powietrzu w ciepły letni dzień to zdaniem wielu najlepszy możliwy sposób relaksu po ciężkim dniu w pracy. Do tego jednak niezbędne są odpowiednie meble ogrodowe. Jakie zatem wybrać, aby były nie tylko wygodne i funkcjonalne, ale również trwałe i estetyczne? 

Meble drewniane

Leżaki i fotele ogrodowe wykonane z drewna są stabilne i trwałe. Nie dziwi zatem ich ogromna popularność. Można wyróżnić dwa rodzaje takich mebli: 

  • wykonane z drewna krajowego, w tym: sosna, dąb, buk czy świerk,
  • wykonane z drewna o egzotycznym pochodzeniu, w tym: teak, eukaliptus. 

Do ogrodu warto wybrać ten drugi rodzaj mebli. Drewno egzotyczne zawiera znacznie więcej substancji oleistych oraz kwas krzemowy. Dzięki temu nie ulubiony leżak ogrodowy nie będzie nasiąkać wodą, a przy tym zniesie zmiennie warunki pogodowe czy niekorzystne działanie detergentów. Wybierając natomiast meble ogrodowe z rodzimych gatunków drewna, warto je zaimpregnować, a przed pierwszym użyciem pokryć lakierem lub farbą. 

Meble rattanowe

Meble wykonane z rattanu to alternatywa dla tych wykonanych z drewna. Podobnie jak te pierwsze, rewelacyjnie współgrają z zielenią ogrodu. Rattanowe łóżko ogrodowe czy fotele nadadzą patio lub ogrodowi oryginalny, a wręcz tropikalny klimat. Czyści się je w zasadzie bardzo podobnie jak meble z drewna albo wikliny.

Meble plastikowe

W polskich domach w dalszym ciągu niezwykle popularne są fotele ogrodowe (https://www.nettrading.pl/lezaki-i-lozka-ogrodowe/) z plastiku. Z pewnością nikogo to nie dziwi, gdyż plastikowe łóżko lub leżak ogrodowy mają naprawdę sporo zalet.  Są znacznie lżejsze niż ich drewniane odpowiedniki, a zatem można je łatwo przenosić. Czyszczenie i pielęgnacja nie sprawiają żadnego problemu, a przy tym są wyjątkowo tanie.