Kabina prysznicowa czy wanna?


Osoby, które kupiły swoje pierwsze mieszkanie lub dom, często mają dylemat co powinno znaleźć się w łazience – czy kabina prysznicowa, czy może wanna. Tu zdania często są podzielone, gdyż jest tak samo dużo zwolenników szybkich kąpieli, jak i długiego, relaksującego leżenia w wannie. Co wybrać do małej łazienki, a co do większego pomieszczenia kąpielowego? Jak to wygląda w praktyce?

Kabiny prysznicowe – praktyczne i wygodne rozwiązanie

Kabiny prysznicowe wybierają osoby, które posiadają małe metrażowo łazienki oraz wszyscy ci, którzy lubią szybkie, ekonomiczne kąpiele. Taka kabina zajmuje mało miejsca, łatwo zadbać o jej czystość, a wybór modeli na rynku jest naprawdę spory. Klienci mogą postawić na proste wersje, czyli kabiny narożne, przyścienne lub wolnostojące, których ściany wykonane są ze szkła lub z tworzywa sztucznego. Mogą także zamówić na indywidualną prośbę określony rodzaj kabiny o niestandardowych wymiarach, oryginalnych ściankach oraz solidnych profilach, które charakteryzują się dodatkowo walorami ozdobnymi. Takie kabiny prysznicowe świetnie wkomponują się w każdą łazienkę i bez problemu służą swoim użytkownikom przez kilka (a nawet kilkanaście lat).

Relaksująca wanna

Wanna nie od dziś słynie jako miejsce idealne do wypoczynku i relaksu po ciężkim, stresującym dniu. Kąpiel w wannie przy aromatycznych świecach i z użyciem odpowiednich środków potrafi odprężyć człowieka. Jest mnóstwo osób, które nie wyobraża sobie życia bez wanny. Nawet w małych łazienkach montowane są wanny o mniejszych wymiarach, które posiadają bardzo zróżnicowane kształty oraz formy. Producenci wychodząc klientom naprzeciw tworzą coraz lepszy jakościowo asortyment, który zachwyca nie tylko solidnym i trwałym materiałem wykonania, ale i różnymi dodatkami, które mogą być do niej dołączone. Dzięki temu, w domowych łazienkach można stworzyć prawdziwe SPA.