Płytki na balkon: na co zwrócić uwagę przy wyborze?


Piękny balkon, na którym chętnie będziemy spędzać wolny czas? W spełnieniu takich marzeń pomocne mogą się okazać dobrze dobrane płytki. Czym kierować się przy ich wyborze? Na jakie cechy koniecznie trzeba zwrócić uwagę?

Piękny styl: jak go stworzyć?

Balkon mogą zachwycać swym wyglądem oraz formą, a dobrze dobrane płytki na balkon Home100 mogą sprawić, iż przebywanie nim stanie się przyjemnością. Ciekawa kolorystyka płytek, intrygujące kształty oraz wzory – oto kwestie, którym przy wyborze płytek balkonowym z pewnością warto poświęcić więcej uwagi. Można postawić na neutralne barwy, można też łączyć ze sobą płytki o różnych kolorach i fakturach. Dzięki temu i ściany zewnętrzne, zdobiące balkon, i posadzki, mogą nabrać wyjątkowego charakteru. Troska o wygląd jest ważna zarówno w przypadku małego balkonu, jak i większego, mogącego spełniać rolę miejsca do wypoczynku.

Trwałość i bezpieczeństwo: o czym nie można zapominać?

Bez względu na to, czy urządzamy niewielki balkon w bloku, czy większy balkon we własnym domu, musimy zadbać o wybór takich materiałów, które będą trwałe i bezpieczne dla użytkowników. Antypoślizgowość to podstawa, szczególnie w przypadku większych balkonów, które będą wykorzystywane również jako miejsce do suszenia prania. Aby balkon przez wiele lat cieszył nasze oczy pięknym wyglądem, warto też sięgać po takie płytki, które wykazują się dużą odpornością na mrozy, wilgoć oraz opady atmosferyczne. Jakie materiały są szczególne zalecane?
Płytki na balkon często powstają z gresu – popularnego i trwałego materiału, który świetnie sprawdza się na na balkonowych posadzkach, i na tarasach. Innym rozwiązaniem, na które warto postawić, są płytki klinkierowe. Ich szeroki asortyment staje się ważnym czynnikiem dla tych, którzy chcą cieszyć się pięknym wyglądem balkonu lub tarasu, natomiast trwałość sprawia, iż po płytki tego typu chętnie sięgają zwolennicy praktycznych rozwiązań. Można też sięgać po płytki terakotowe, których niektóre warianty mogą być z powodzeniem wykorzystywane do zdobienia elewacji zewnętrznych.