Praktyczne ławy kawowe do każdego wnętrza

ławy kawowe

Nieodzownym elementem wyposażenia wnętrza salonu bądź pokoju dziennego jest niezbyt duża ława. Obowiązujące trendy oferują nowoczesne meble, które spełniają wszelkie oczekiwania. Nade wszystko designerskie ławy do kawy, powinny pasować do każdego pomieszczenia w niemal każdym stylu. Szczególnie gdy stanowią one kluczowe miejsce do odpoczynku, a nawet kącika do pracy. Wybór funkcjonalnego mebla może stanowić nie lada wyzwanie. Zatem podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy ich zakupie.

Jaką wybrać ławę?

Nowoczesne  ławy kawowe jak przedstawione (https://novodom.pl/k/stoliki-kawowe), doskonale odnajdują się w modernistycznych aranżacjach. Doskonale sprawdzają się białe stoliki. Nie przypominają one swoim wyglądem tradycyjnych. Posiadają szuflady bądź schowki, które zapewniają miejsce do przechowywania na różnego rodzaju drobiazgi. Większość szufladek wyposażona jest w system push to open i nie posiada wystających zbędnych uchwytów. Ciekawe wzornictwo w postaci delikatnych frezów oraz prostych krawędzie tego typu meblom nadaje współczesnego charakteru. Zwolennikom stylu skandynawskiego przypadną do gustu praktyczne i dekoracyjne ławy do kawowe wykonane z drewna i metalu. Bardzo praktyczne i pasujące zarówno do klasycznego, jak i nowoczesnego stylu są stoliczki wykonane z wysokiej jakości płyty pokrytej folią membranową o wysokim połysku. Są one nadzwyczajnie odporne na wszelkiego rodzaju uszkodzenia oraz łatwe w utrzymaniu czystości.

Wielofunkcyjne ławy kawowe

Bez względu na miejsce ustawienia ławy, powinna ona zapewnić strefę relaksu. Niestety w domu często w nawale powierzonych obowiązków zawodowych nadal pracujemy. Niekiedy istnieje problem z wygospodarowaniem miejsca do pracy. Tego typu mebel rewelacyjnie spełnia funkcję nawet biurka. Można na mim ustawić laptop bądź inny sprzęt. Zaś w szufladce przetrzymywać niezbędne podręczne rzeczy do notowania. W trakcie organizowania przyjęcia rodzinnego w domu może ona pełnić funkcję stolika bocznego. Można usadzić również przy nim najmłodszych. Mniejsze gabarytowo mogą spełniać nawet w razie potrzeby rolę stołu na tarasie bądź werandzie.

ławy kawowe

Ławy – okolicznościowe stoliki

Ławy kawowe to rodzaj lekkich oraz niewielkich gabarytowo mebli pokojowych. Ich niewielki rozmiar sprawia, że sprawdzą się w małych pokojach, ale również, jako dodatkowy stolik przy kanapie lub fotelu.  Charakteryzują się niezbyt dużą wysokością. Oscylują w granicach do 50 centymetrów. Ich prosta forma oraz nieskomplikowana budowa sprawia, że pasują do każdego wystroju wnętrz. Blat ławy nie wymaga przykrycia. Jedynie dekoracyjny bieżnik można rozłożyć pośrodku blatu.

Jaki wybrać kolor ławy?

Bogate wzornictwo i kolorystyka stolików zapewnia szeroki asortyment wyboru. Decydując się na zakup tego typu mebla, należy uwzględnić kolorystykę posiadanych już sprzętów. Jednak zdecydowanie ława w kolorze czerni bądź bieli w połączeniu z drewnianymi elementami stanowi rewelacyjny dodatek do każdego pomieszczenia. Do klasycznych pomieszczeń sprawdzi się malutka o kwadratowym blacie w kolorze dębu lub jasna w odcieniu olchy.