Projekt domu z poddaszem – idealny na małą działkę

Projekt domu z poddaszem - idealny na małą działkę

Działka w bardzo dużym stopniu determinuje wybór odpowiedniego projektu domu. To od jej rozmiarów oraz kształtu zależy, na jaki dom możemy sobie pozwolić. Jak wybrać projekt domu na niedużą lub niekształtną działkę?

Mała działka, duże wyzwanie

Nie zawsze jesteśmy posiadaczami dużej, przestronnej i jeszcze najlepiej kwadratowej działki, która jest ustawna i wybranie miejsca na postawienie domu nie stanowi żadnego problemu. Bardzo często działka odbiega od ideału. Jak wybrać projekt domu na małą lub niekształtną działkę?

Projekty domów z poddaszem mogą w tej sytuacji okazać się idealnym rozwiązaniem. Mimo otrzymania metrażu domu, takiego jaki będzie spełniał nasze potrzeby możemy wykorzystać mniejszą działkę.

Projekt domu z poddaszem to szansa na wygospodarowanie niezbędnych metrów wykorzystując budynek w górę, a nie jego rozłożysty plan. Dzięki temu dom zmieści się na działce, które jest mniejsza lub jej kształt stawia przed inwestorem ogromne wyzwania.

Jak wygospodarować miejsca na działce?

Jak wygospodarować miejsca na działce?

Projekt domu z poddaszem pozwala na zaoszczędzenie miejsca na działce. Dodatkowe pokoje, które bardzo często są niezbędne dla młodych rodzin planujących dzieci można umieścić na użytkowym poddaszu. Jest to rozwiązanie bardzo funkcjonalne i przy tym estetyczne. Kto nie lubi spać pod gwiazdami zaglądającymi do sypialni przez okno w dachu?

Wybierają projekty domów z poddaszem jednocześnie można zyskać piękny kawałek działki, który zostałby wykorzystany pod dom parterowy o tym samym metrażu. Domy parterowe są bardziej rozłożyste. Działka zostałaby zajęta pod budowę domu.

Dom z poddaszem użytkowym pozwala na pozostawienie wolnej przestrzeni na działce, która na pewno przyda się na plac zabaw dla dzieci, ogródek warzywny czy miejsce do rodzinnego biesiadowania przy grillu.

Wybierając projekt domu trzeba do tego zadania podejść bardzo racjonalnie. Dom, który nie będzie ładnie wtapiał się w otoczenie nie będzie ozdobą działki. Tylko harmonijnie zaprojektowana przestrzeń jest estetyczna i elegancka. Zobacz proponowane projekty >>