Z jakiego materiału wybrać listwę przypodłogową?

Z jakiego materiału wybrać listwę przypodłogową?

Listwy przypodłogowe to standardowy element wykorzystywany do maskowania przestrzeni pomiędzy ścianą a podłogą. Choć jest to rzecz stosowana powszechnie, to jednak mało kto wie, z jakiego materiału powinna ona być wykonana. Najpopularniejsze trzy model dostępne na rynku to wersja drewniana, mdf oraz wykonana z tworzywa sztucznego. Która będzie najlepsza?

Drewniane listwy przypodłogowe

Listwy wykonane z drewna charakteryzują się przede wszystkim bardzo ładnym, maturalnym wyglądem, oraz niezwykle wysoką odpornością na uszkodzenia. Niestety sporą wadą takiego materiału jest jego cena, która nie da się ukryć, jest najwyższą spośród wszystkich obecnych na rynku modeli. Co więcej, listwy z drewna wymagają okresowej konserwacji specjalnymi środkami chemiczny, co również może być pewnym utrudnieniem w korzystaniu z nich.

Listwa przypodłogowa mdf

Listwy przypodłogowe MDF

Listwa przypodłogowa wykonana z mdf dla niewprawnego oka jest zupełnie nie do odróżnienia z prawdziwym drewnem. Z tego też powodu taki model cieszy się zdecydowanie największą popularnością i stosowany jest nawet w przypadku prawdziwej, drewnianej podłogi. Jest nie tylko tańszy, lecz również znacznie wygodniejszy w codziennym korzystaniu, ponieważ nie wymaga żadnej konserwacji.

Listwy z tworzywa sztucznego

Jeśli ktoś poszukuje niecodziennych rozwiązań w swoim domu, warto zainteresować się listwami przypodłogowymi wykonanymi z tworzyw sztucznych. Są one nie tylko bardzo tanie, a także wygodne w użytkowaniu, lecz dodatkowo występują w ogromnej ilości wersji kolorystycznych. Mogą mieć na sobie nadruki, czy też nawet różnokolorowe wzory.