Stała czy regulowana ościeżnica

ościeżnica

Wybierając ościeżnice można decydować się na wersje stałe oraz regulowane. Stałe ościeżnice to najprostsze modele. Sprawdzą się w budynkach, gdzie grubość ścian mieści się w przedziale od sześciu do dziesięciu centymetrów.


Generalnie ościeżnica stała to rozwiązanie do nowych budynków. Natomiast w starszym budownictwie bardzo często ściany mają różne grubości. Do tego trudno przewidzieć ich grubość, co sprawia, że stałe wersje ościeżnic mogą sprawić trudności przy próbie ich prawidłowego dopasowania. Już teraz sprawdź to w ofercie GoldDoor.

Regulowana wersja ościeżnicyościeżnica

Decydując się na futryny regulowane można je stosować nawet przy niestandardowych grubościach ścian. Generalnie zasadą jest, że ściana nie powinna być cieńsza, niż siedem centymetrów. Natomiast przy wybieraniu takich produktów trzeba znać dokładną grubość ścian, aby nie mieć problemów z zamontowaniem opasek maskujących.

Wersje przylogowe oraz bezprzylgowe

Oprócz futryn regulowanych można również decydować się na ościeżnice w wersji bezprzylgowej. Przy takich produktach można zapewnić, że zawiasy będą chowały się w momencie zamykania się drzwi. Natomiast przylogowe produkty to prosta konstrukcja, która jest wyjątkowa łatwa w montażu. Jest to rozwiązanie dla tych osób, które chcą postawić na lekki design. Jeszcze innym pomysłem może być zastosowanie ukrytych ościeżnic. Pozwalają one zamontować drzwi wewnętrzne w sposób dyskretny. Schowane pod warstwą zaprawy tynkowej ościeżnica będzie widoczna dopiero po otworzeniu drzwi. Z punktu widzenia aranżacyjnego pozwala to zapewnić, że zamknięte drzwi będą wizualnie zlewały się ze ścianą.