Co to jest styl loftowy?

industrualne (1)

Obecnie coraz więcej osób decyduje się na meble loftowe, a także dodatki w tym samym stylu. Czynią tak najczęściej właściciele nowoczesnych domów lub mieszkań. Jednak czym charakteryzuje się ten styl i gdzie powstał?

Loft – co to znaczy?

Jest to postindustrialny sposób urządzania wszelkiego rodzaju powierzchni mieszkalnych, charakteryzujący się duża prostotą i surowością.

Zazwyczaj mieszkania w tym stylu posiadają ogromne, wielkopowierzchniowe okna sięgające sufitu. Pierwotnie, przestrzenie mieszkalne w tym typie powstawały w starych fabrykach i wynikały raczej z potrzeb mieszkaniowych niż gustu.

Gdzie powstał styl loftowy?

Pierwsze mieszkania w tym stylu pojawiły się w latach 70-tych ubiegłego wieku w samym Nowym Jorku. Na takie wykończenie mieszkania decydują się przede wszystkim osoby, które nie lubią przepychu i nadmiernie ozdobnych wykończeń.

Skandynawskie meble w loftowym – https://www.dutchhouse.pl/meble-industrialne stylu spełniają wymagania właśnie takich osób. Dzięki prostej bryle i wykonaniu sprawdzają się w każdym rodzaju pomieszczeń, choć najczęściej są stosowane w sypialniach, pokojach dziennych oraz salonach. Cechą charakterystyczną tych mebli jest ich celowe postarzanie i aranżowanie lekkich uszkodzeń (na przykład zarysowań).

Ekologiczne podejście do urządzania domu

Meble loftowe mogą być tworzone z każdego rodzaju materiałów. Coraz częściej producenci decydują się na wykorzystywanie w ich produkcji surowców wtórnych.

To sprawia, że meble skandynawskie w typie loftowym są doskonałym wyborem dla tych, którzy chcą wspomóc planetę.