Tarcze tnące do szlifierek kątowych: właściwy wybór zapewniający bezpieczną pracę

tarcze do cięcia metalu

Prawie wszystkie elektryczne narzędzia budowlane są wielofunkcyjne, a zawdzięczają to specjalnym przedmiotom takim jak tarcze do cięcia metalu , z których każda ma swoje własne właściwości, cechy techniczne i przeznaczenie.

Rodzaje tarcz tnących metal

Wśród nas są zapewne osoby, które przygotowują się do zakupu szlifierki, jak również te, które już zakupiły narzędzie i próbują uporządkować kwestie związane z osprzętem.

Należy dowiedzieć się, jakie dokładnie prace wykonuje się za pomocą szlifierki i jakie rodzaje osprzętu są do nich stosowane. Ponad 70% wszystkich prac wykonywanych szlifierką to prace związane z cięciem. Tarcza do cięcia metalu Milwaukee przetnie prawie wszystkie materiały, od metalu po drewno, ale przy wyborze należy zapoznać się z instrukcją i specyfikacją.

Jak znaleźć odpowiednią tarczę do cięcia metalu?

Tarcze tnące dzielą się na tarcze ścierne i diamentowe. Najczęściej stosowane są tarcze ścierne do cięcia metalu i kamienia. Gdy weźmiesz do ręki tarczki do cięcia metalu, znajdziesz na jej przedniej części wiele informacji.

Po pierwsze, można zauważyć specyficzną specjalizację kół, ponieważ są one przeznaczone nie tylko do stali, ale także do innych materiałów, w tym metali nieżelaznych, a także do żeliwa, kamienia, płytek porcelanowych. Istnieją również wersje uniwersalne. Znajdziesz tu również dane dotyczące maksymalnej prędkości roboczej, okresu trwałości tarczy tnącej, wymiarów i specyfikacji.tarcze do cięcia metalu

Wymiary tarczy tnącej

Na etykiecie na kole podana jest średnica zewnętrzna i wewnętrzna (osadzenie), która często wynosi 22,2 milimetra. Średnica zewnętrzna musi być dobrana odpowiednio do gatunku frezu, np: 115, 125, 150, 180 lub 230 mm. Nigdy nie zakładaj tarczy tnącej o średnicy większej niż podana na przecinarce – może to być niebezpieczne.

Grubość tarczy ma duży wpływ na wybór, ponieważ wpływa na sposób użycia tarczy w danym zastosowaniu. Standardowa grubość wynosi 2,3-2,5 milimetra, a średnica 125 milimetrów.